توضیح دقیق در مورد ساختار و اصل شیر آب آشپزخانه

- Sep 25, 2019-

شیر آب در آشپزخانه منزل چیست؟ آنچه معمولاً می بینیم ظاهر شیر آب است. چه چیزی درون شیر آب پنهان است؟ بیایید نگاهی به اصل شیر آب آشپزخانه بیاندازیم.

ساختار شیر آب

توضیح دقیق در مورد ساختار و اصل شیر آب آشپزخانه

با توجه به سازه ، شیر آب را می توان به شیرآلات تک نوع ، دو نوع و سه نوع تقسیم کرد. علاوه بر این ، دستگیره های یک دست و دوتایی وجود دارد. نوع منفرد می تواند به لوله آب سرد یا لوله آب گرم وصل شود. نوع دوتایی می تواند همزمان دو لوله گرم و سرد را به هم وصل کند و بیشتر برای سینک حمام و شیر آب سینک آشپزخانه با منبع آب گرم استفاده می شود. آب سرد و گرم از نوع سه گانه برداشته می شود. در خارج از لوله ، می توان آن را به سر دوش نیز وصل كرد كه عمدتاً برای شیر آب وان استفاده می شود.

1 ، حلقه شیر

طلای شیر آب حیات شیر آب است که تا حد زیادی کیفیت و طول عمر شیر آب را تعیین می کند. قرقره شیر آب به طور عمده دارای یک هسته شیر سرامیکی ، یک هسته شیر توپی ، یک هسته شیر فلزی ضد زنگ و یک هسته دریچه لاستیک است. در میان آنها ، هسته شیر سرامیکی در حال حاضر بهترین است و زنبور عسل از عملکرد و پایداری بدنی خوبی برخوردار است. شیر آب یک قرقره سرامیکی معمولی برای 5-10 سال قابل استفاده است.

2 ، بدنه اصلی شیر

بدنه اصلی شیر آب به بدنه لوله اشاره دارد که عمدتاً از جنس برنز است ، اما جای آن با برنج است. شیرآلات درجه بالا دارای مس بیش از 85٪ است. بدنه اصلی شیر آب وارداتی در واقع هیچ منافذی ندارد و شیر آب خانگی فاقد مقاومت در برابر فشار و مقاومت در برابر سایش نظریه Huasheng وارداتی به دلیل عقب ماندگی روند قیمت و محدودیت درمان سطح ماسه ای است.

3 ، ساختار داخلی شیر آب

ساختار داخلی شیر آب گرم و سرد ، عمدتاً از یک غلاف ، یک لوله گرگرفتگی ، یک حلقه آب بندی ، یک جعبه بسته بندی پایین و یک لوله مرکزی متصل تشکیل شده است. شیر آب شیر آب گرم و سرد دارای دو سوراخ سرما و گرما است و دارای حلقه آب بندی برای اطمینان از عملکرد آب بندی ، شیر اصلی هسته به طور عمده حالت باز و بسته شدن دو سوراخ را کنترل می کند و کار اصلی توسط سرامیک کنترل می شود قطعه آن

اصل شیر آب آشپزخانه

توضیح دقیق در مورد ساختار و اصل شیر آب آشپزخانه

شیر آب آشپزخانه عمدتاً از یک هسته شیر مارپیچی تشکیل شده است که عمدتاً به چرخش ساقه دریچه متکی است و برای رسیدن به اثر باز و بسته شدن سوراخ ورودی آب توسط نخ جابجا می شود.

وقتی ساقه دریچه را چرخانیم ، نخ درگیر می شود ، به گونه ای که انتهای آب بندی هسته سوپاپ پیشرفت کرده و عقب می رود. هنگامی که ما شیر سوپاپ را پیچ می کنیم ، ورودی آب بسته می شود و موقعیت آب خروجی آب بندی می شود و با انتهای آب بندی هسته شیر آب ، آب خروجی آب بسته می شود. برای دستیابی به تناوب آب سرد و گرم.